Nasip Kısmet

Hani deriz ya, şunu yapacağım, bunu yapacağım, şöyle olacak, böyle olacak, der der dururuz. Hayat öyle bir an yaşatıyor ki insana yerle bir oluyorsun, boğazın düğümleniyor, bir an sonrasının sözünü veremiyorsun, o kadar karanlıktasın, karanlıkta olmak dert değil diyemem, öyle bir dert ki, etrafında düğünler yapılsa, şarkılar söylense kulağın sağır olur. Bir kişiye diyemezsin derdini, kendini kabul ettirmeye çalışırsın ama nafile, yaradan izin vermezse kimse anlamaz seni, ancak ne kadar acın büyük olursa olsun, Allah dermansız dert vermez imiş, benim ailem özellikle annem yanımda oldu bu tarz süreçlerimde, dileğim Allah’da herkese sığınabileceği bu tarz durumlarda bir dal versin, aslında Allah’a sığınmak tek başına yeterli.

Allah hiç kimseyi nefsi ile başbaşa bir göz açıp kapayıncaya kadar dahi bırakmasın. Peygamber efendimizin duasıdır “Allahım! Beni göz açıp kapayıncaya kadar, hattâ ondan daha az bir zaman bile nefsimle baş başa bırakma

Bu dua öyle bir büyük duadır ki, kıymeti bilinmeli diyorum.

Başlıkta belirttiğimiz konuya dönelim, arkadaşım, aynı vardan var olan yoldaşım, bu hayatta büyükler hep söylemiş, ben kendimde de bu eksikliği gördüğüm için seninle de paylaşıyorum, her zaman sözünü tut. Erteleme hastalığına tutulma, erteleme hastalığı yavaş yavaş içini çürütür, seni esiri eder. Söz verdiğinde her zaman arkasında dur, her zaman sözünün arkasında ol. Durmazsan bir gün gelir, arkasında duracak bir şey bulamazsın. Bu hayatta tutunacağın şeyler gerçekler olsun arkadaşım, sahte şeylere tutunma, kendini kandırdığın şeylere tutunma, şu yazıyı yazarken bende halen kendimi kandırdığım bazı şeylere tutunuyorum ancak eğer farkındaysan kendini kandırdığın konuların dönebiliyorsan dön, arkadaşım.

Nasipten öte köy yokmuş arkadaşım, herşey nasip, şu an bu yazıyı yazabilmem dahi nasip, şükürler olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir