Korona (Covid-19) Tezgah olabilir mi ? (Teori)

Merhaba sevgili arkadaşım,

Son aylarda her gün korona virüsü ile yatıp kalkıyoruz ve dünyada bir çok insan evine tıkılmış durumda, bu süreç ile ilgili olarak kitleler çok kolay bir şekilde sosyal medya üzerinden yönlendiriliyorlar. Devletler istedikleri gibi at koşturuyorlar. Bu koşuşturmacalar ile kitlelerin negatif duygu salınımı yapması ile daha fazla insan endişe ve kargaşa yaşıyor. Çünkü, stress insanlar arasında çok kolay bir şekilde yayılıyor. Hepimizi tek tip yapmaya çalışan devletler bugün amaçlarına ulaşmak için ön deneme yapıyor olabilirler mi diye hem kendime hem size soruyorum ?

Ruhsal durumunuzu kontrol edip, kendinize dürüstçe cevap verin nasılsınız? Corona’dan yaşamını yitiren insanlar elbetteki var. Bu virüs yok diyemeyiz ancak devlet yönetimlerinin aldıkları önlemlere bakılınca çok basit bir maske olayı ile önlem alınıyor. Halbuki bu maskelerden bu virüs kolayca geçebiliyor. Yani böyle etkili bir virüs var ve kullandığımız maskeler havayı dilediği gibi geçiren maskeler. Soruyorum arkadaşım, bu durum cani silahlı İsrail ile Filistinli kardeşlerimizin ellerindeki taş ile savaşmasına benzer bir durum değil mi ?

Bize hep büyük resim büyük resim diyorlar, büyük resim tam olarak da bu olabilir mi ? Hepimiz mantıklı düşünüp, bu durumu akıl, gönül süzgeçinden geçirip bir fikir elde edelim. Vijdan’ınız ne diyor ? Basit bir maske ile böyle tehlikeli bir virüs etkisiz hale getirilebilir mi ? Yoksa kitleler öğrenilmiş çaresizliğe mi sürükleniyorlar ? Lütfen, mantıklı düşünüp kendi kendinize cevap verin.

Sevgiler, saygılar efendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir